PanoramaRepublika Srpska

Nelegalna seča drveća na Rajskoj plaži u Bratuncu

Na Rajskoj plaži u Bratuncu, jednom od omiljenih izletišta  Bratunčana zabeležena je nelegalna seča drveća bez zvanične dozvole i potrebne dokumentacije, prenosi Pokret za promene. Ovaj postupak izazvao je oštru osudu javnosti i otvorio pitanja odgovornosti za zaštitu javnih prirodnih dobara.

Turistička organizacija Bratunac je 6. juna zvanično potvrdila da ne poseduje nijedan dokument koji se odnosi na ovu aktivnost. O seči je obaveštena i Opština Bratunac, kao vlasnik Turističko-rekreativnog centra „Rajska plaža“.

Izostajanje zvaničnih dozvola pokrenulo je sumnje u legalnost intervencije, pa će protiv odgovornog lica biti podneta krivična prijava.

Ovaj slučaj je izazvao zabrinutost javnosti zbog narušavanja prirodnog prostora i ukazao na potrebu doslednije zaštite javnih zelenih površina. Očekuje se da nadležne institucije utvrde ko je odgovoran za nelegalnu seču i na osnovu čije odluke je došlo do uklanjanja drveća, navode iz Pokreta za Promene.

Izvor/foto: Pokret za promjene/Prvi Portal

Ovaj članak je pročitalo 566 posetilaca portala!

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.