Podrška uhapšenima ispred SNS prostorija
Na poziv omladine Bajine Bašte, danas oko 18 časova ispred prostorija Srpske napredne stranke, okupili su se građani kako bi izrazili nezadovoljstvo zbog sinoćnjeg hapšenja dvojice sugrađana.
Iako su uhapšeni građani danas pušteni na slobodu, okupljeni su poručili da je njihovo privođenje bilo neosnovano i da za to, prema njihovim rečima, nije postojao nikakav konkretan dokaz.
Okupljenima su se obratili i deda uhapšenog Pavla Kadijevića, kao i otac Ivana Radovanovića koji su zahvalili prisutnima na iskazanoj podršci i pozvali na poštovanje osnovnih ljudskih prava.
Protest je započeo simboličnom 16-minutnom tišinom.
Tokom protesta građani su blokirali saobraćajnicu u Svetosavskoj ulici, čime su dodatno ukazali na svoje nezadovoljstvo.
Okupljanje je proteklo mirno, a organizatori su najavili novo okupljanje za sutra u 10 časova ispred zgrade Opštine.
Ovaj članak je pročitalo 326 posetilaca portala!