Hronika

Uhapšeni osumnjičeni za kradje

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Užicu uhapsili su B. R. (56) iz Užica, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela nedozvoljen promet akciznih proizvoda i krađa.

Policija je prilikom pretresa stana i drugih prostorija osumnjičenog, na više lokacija, pronašla i oduzela 1.789 boksova cigareta bez akcizne markice i dokaza o poreklu, čija se vrednost procenjuje na oko 7.156.000 dinara.

Pronađeno je i pet rigova sa 66 grafičkih kartica i pratećom opremom, koji služe za rudarenje kriptovaluta, kao i tri mobilna telefona.

B. R. je, kako se sumnja, protivpravno koristio električnu energiju za napajanje uređaja za rudarenje i ostale kućne aparate i na taj način oštetio Elektrodistribuciju Srbije.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Osnovnom javnom tužilaštvu u Užicu.

Takodje, pripadnici MUP-a u Užicu podneće krivičnu prijavu nadležnom tužilaštvu u ovom gradu protiv tridesetšestogodišnjeg muškarca iz Priboja, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio tri teške krađe, kao i krivično delo falsifikovanje i zloupotreba platne kartice.

On se sumnjiči da je, tokom oktobra i novembra prošle godine, u jednoj lekarskoj sobi u Opštoj bolnici Užice, obio ormariće i iz torbi lekara ukrao novčanike sa novcem, ličnim dokumentima i bankovnim karticama.

Takođe je, kako se sumnja, na bankomatu u Užicu, sa jedne kartice podigao 50.000 dinara.

Ovaj članak je pročitalo 486 posetilaca portala!

Podeli:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.