Marko Marjanović 14 na svetu

Tokom vikenda na reci Vrbas u Banjaluci je održan Svetski kup u spustu na dviljim vodama.

Naš tim u Banjaluci je predstavljalo petoro takmičara – K1 Marko Marjanović, K1 Alen Tahirović, K1 Ognjen Dimitrijević, K1 Andrija Živanović, C1 Pavle Zdravković, C2 Pavle Zdravković i Ognjen Dimitrijević.

Prvog dana takmičenja na Svetskom kupu u spustu na divljim vodama u kategoriji K1 naš reprezentativac i bajinobaštanin Marko Marjanović u ukupnom poretku zauzeo je 16. mesto pošto mu je finale izmaklo za jednu stotinku.

Drugog dana takmičenja u spustu u kategoriji sprint u K1 u finale se plasirao jedan srpski predstavnik. Marko Marjanović prvu trku završio je na 20. mestu, dok je u drugoj trci zabeležio 4. vreme. U finalu je zauzeo 13. mesto sa 3 sekunde i 22 stotinke zaostatka.

Poslednjeg dana takmičenja na Svetskom kupu u spustu na divljim vodama veslane su trke u disciplini klasik. U toj disciplini vesla se samo jedna trka. U konkurenciji K1, naš najbolje plasirani takmičar bio je Marko Marjanović koji je zauzeo osamnaesto mesto u vremenu 14 minuta i 40.90 sekundi.

Od ostalih srpskih predstavnika, Alen Tahirović zauzeo je 36. mesto, Andrija Živanović bi je 39, dok je Ognjen Dimitrijević završio na 45. mestu.