Humanitarni bazar u Bajinoj Bašti za decu obolelu od raka
Nacionalno udruženje roditelja dece obolele od raka – NURDOR će 15. februara 2026. godine, povodom Svetskog dana dece obolele od raka, organizovati susrete dece, roditelja, medicinskih radnika, volontera, donatora i svih onih koji svojim angažovanjem doprinose unapređenju oblasti pedijatrijske hematoonkologije u Srbiji. Aktivnosti u okviru akcije „I ja se borim, a ti?” realizovaće se u čak 38 gradova širom zemlje.
Cilj kampanje je da udruženje motiviše javnost, ukaže na značaj kontinuirane podrške deci oboleloj od raka i njihovim porodicama, kao i da zajedno šire vrednosti koje NURDOR od svog osnivanja dosledno promoviše: solidarnost, pravednost, poštovanje ljudskih prava, jednakost i moralnu odgovornost.
U okviru obeležavanja ovog datuma, u Bajinoj Bašti biće održan humanitarni bazar u petak, 13. februara, na glavnoj ulici, sa početkom u 11 časova.
Građani su pozvani da se uključe i pruže podršku najmlađima koji vode najteže životne bitke, a za sve koji nisu u mogućnosti da prisustvuju, donacija je omogućena i putem SMS poruke – slanjem broja 2 na 1150. Cena poruke za redovne mesečne donacije iznosi 200 dinara i važi za sve mreže.
Ovaj članak je pročitalo 380 posetilaca portala!

