Servis Info

Tokom regate sakupljeno više od 800kg otpada

Apatinska pivara, Sekopak i JKP “12 septembar“ su od 14. do 18. jula tokom trajanja Drinske regate, u okviru akcije “recikliraj, uživaj, Drinu od otpada sačuvaj“ sakupili više od 800 kilograma ambalažnog otpada.

U saradnji sa JKP “12 septembar“, postavljeni su reciklažni setovi kutija i kanti na ključnim mestima gde se i stvara najveća količina otpada. Posebni timovi su bili zaduženi da animiraju posetioce da svoj ambalažni otpad ubacuju i u mobilne kante – rančeve.

Tom prilikom sakupljeno je 230 kg aluminijumskih limenki i 600 kg staklene ambalaže, što je mnogo više u odnosu na 2019. godinu kada je sakupljeno 170 kg otpada, saopšteno je iz Sekopaka, operatera sistema upravljanja ambalažnim otpadom.

Nakon spusta niz Drinu, otpad sakupljen na ovaj način poslat je na reciklažu.

Ovaj članak je pročitalo 792 posetilaca portala!

Podeli:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.