Politika

Saopštenje za javnost OO SSP Bajina Bašta

U našu redakciju stiglo je saopštenje Opštinskog odbora Stranke slobode i pravde iz Bajine Bašte. OO SSP-a Bajina Bašta, oglasio se saopštenjem za javnost povodom dešavanja u Valjevu tokom građanskog protesta. Saopštenje prenosimo u celosti:

– Opštinski odbor Stranke slobode i pravde Bajina Bašta, najoštrije osuđuje brutalnost policije prema mirnim demonstrantima. Pozivamo nadležne institucije da otkriju imena policajaca i sve okolnosti pod kojim su naneli teške i lake telesne povrede maloletnim licima u Valjevu.

Stranka slobode i pravde je jasno i nedvosmisleno stala, od prvog dana, uz studente i aktivno učestvuje na svim protestima bez stranačkih obeležja, kako bi doprineli jedinstvu i uspehu studentske i građanske pobune.

Pored toga smo i sami izloženi raznim napadima, a poslednji u nizu je i napad na našeg poslanika Peđu Mitrovića, kome su nanete teške povrede glave i tela metalnim šipkama, od strane maskiranih huligana i kriminalaca.

Pozivamo vlast i policiju da obezbede sigurnost studentima i građanima u mirnim šetnjama u kojima izražavaju slobodu govora, a takođe i prava novinara na profesionalan rad, jer je to osnov demokratije.

Kao društvo, moramo stati rame uz rame s ovim hrabrim ljudima, koji već mesecima odolevaju pritiscima i pretnjama jednog bolesnog i izopačenog sistema. Ćutanje nije opcija – navodi se u saopštenju OO SSP Bajina Bašta.

Ovaj članak je pročitalo 552 posetilaca portala!

Podeli:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.