Preventivne aktivnosti Agencije za bezbednost saobraćaja u sklopu regate
Agencija za bezbednost saobraćaja, u saradnji sa lokalnim Savetom za bezbednost saobraćaja opštine Bajina Bašta, organizuje aktivnosti sa simulatorima na gradskom trgu, s ciljem da se unapredi bezbednost u saobraćaju. Ova manifestacija se održava tokom Drinske regate, a fokus je na podizanju svesti građana o važnosti odgovornog ponašanja u saobraćaju.
Miloš Milekić iz Agencije za bezbednost saobraćaja istakao je značaj vezivanja pojasa, kao i štetnost korišćenja mobilnih telefona tokom vožnje. Takođe, naglašava opasnosti koje nosi brza vožnja i vožnja pod dejstvom alkohola.
Kako bi posetiocima što realnije prikazali posledice nepropisnog ponašanja u saobraćaju, koristiće se rekviziti poput „pijanih naočara“, kao i simulatori čelnog sudara koji simuliraju efekte sudara pri različitim brzinama. Pored toga, tu su i simulatori prevrtanja vozila, koji pokazuju kako se automobil ponaša u situacijama gubitka kontrole.
Apeluje se na posetioce da poštuju saobraćajne propise, da ne upravljaju vozilima pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci, kao i da budu odgovorni u cilju očuvanja svojih i života drugih ljudi.





Ovaj članak je pročitalo 1072 posetilaca portala!

