Podignut nivo pripravnosti zbog najavljenih padavina
Opštinski štab za vanredne situacije Bajina Bašta, preventivno je podigao nivo pripravnosti zbog najavljenih padavina, koje bi mogle da dovedu do izlivanja vodotokova i potoka. Zamenik predsednika opštine Milenko Ordagić izjavio je za televizuju Prima da može da bude problema na manjim potocima i vodotokovima, ali da su službe spremne da pravovremeno reaguju.
“Formiran je stručno operativni tim koji će pratiti situaciju na terenu u slučaju da dodje do izlivanja bujičnih potoka i reka. Intezivno radimo kako bi sprečili takvu situaciju. Sve nadležne institucije sa područja naše opštine stavili u pripravnost“, kaže Ordagić i dodaje da ne postoji pretnja po stanovništvo.
Na pomenutoj sednici, član štaba za vanredne situacije Ljiljana Matić kritikovala je nesavesno ponašanje pojedinih gradjana čiji otpad umesto u kontejnerima završava u rekama i kanalima pored puta.
“Inspekcija će na ovu prijavu svakako reagovati i obići pomenutu lokaciju. Ja apelujem na gradjane da otpad bacaju u kontejnere kojih svakako ima i po mesnim zajednicama, kako ne bi došli u situaciju da nam se ponovi situacija od pre nekoliko godina“, zaključuje Ordagić.
Ovaj članak je pročitalo 815 posetilaca portala!

