Kajakaši “Drine“ osvojili šest medalja

Proteklog vikenda je na reci Drini na stazi “Ploče“ održano je prvenstvo Srbije u kajaku za pionire i kadete. Na stazi dugoj 400 metara preko 80 takmičara učestvovalo je u spustu u disciplini sprint. Kajak klub Drina na ovom takmičenju nastupao je sa 13 takmičara i osvojio šest medalja.

U disciplini K1 u kategoriji pionira kajakaši Drine osvojili su dve medalje. Luka Veizović zauzeo je prvo mesto, dok je treće mesto u istoj disciplini osvojio Bogdan Djurić. U timskoj trci pionira Kajak klub Drina zauzeo je drugo mesto.

U kategoriji kadeta u disciplini K1 Darko Petković iz bajinobaštanskog kajak kluba zauzeo je prvo mesto, dok je drugo mesto pripalo Andriji Živanoviću.

U ukupanom plasmanu klubova u kategoriji kadeta kajak klub Drina zauzeo je drugo mesto.

Ovaj članak je pročitalo 556 posetilaca portala!